Blog > Komentarze do wpisu

Nominacje

Informacja dnia!!!


Dziś ogłoszono oscarowe nominacje. I jest dobrze. Oczywiście zawsze mogło być lepiej - „Skyfall” mimo cichych (a czasem nawet głośnych) nadziei nie dostał żadnej nominacji w najważniejszych kategoriach, ale i tak dostał 5. Słownie PIEĆ! A to nie w berettę dmuchał. Jeszcze nigdy żaden bondowski tytuł tyle nie dostał.
Jeśli jeszcze do Was nie dotarły kategorie to już śpieszę donieść, że 007 nominowano za:
- zdjęcia autorstwa Rogera Deakinsa
- piosenkę Adelę „Skyfall”
- muzykę do filmu autorstwa Thomasa Newmana
- najlepszy dźwięk
- najlepszy montaż efektów dźwiękowych.
Jak już wspomniałem nigdy żaden film z serii tyle nominacji nie dostał. Bo w ogóle kilka dostało. Ale wielu z Was jeszcze wtedy nie było na świecie. Ba zdarzyły się nawet Oscary, ale wtedy to nawet mnie jeszcze nie było. Pierwszą statuetkę właśnie za efekty dźwiękowe dostał „Goldfinger” w 1965 r. Drugą rok później „Operacja Piorun” za efekty specjalne. Było to jak łatwo policzyć, bagatela, czterdzieści siedem lat temu. Potem już tylko z rzadka zdarzały się nominacje za piosenki, dźwięk, muzykę, scenografię. Od ostatniej dla „Tylko dla Twoich oczu (za tytułową piosenkę) mija trzydzieści dwa lata. Jest się więc z czego cieszyć.

Przy okazji wspomnę, że „Skyfall” ma tez nominację za piosenkę do Złotego Globa (za kilka dni rozstrzygnięcie) i aż osiem do brytyjskich nagród BAFTA.
Trzymajcie więc kciuki.

czwartek, 10 stycznia 2013, kamil.smialkowski

Polecane wpisy

Komentarze
2013/01/24 23:33:30
Co tak nic się nie dzieje?!
-
2013/11/27 13:19:31
Przed tymi Złotymi Globami powiedziałem kumplowi, że jeśli Adele nie wygra za utwór do Bonda to może sobie zabrać dowolną monetę z mojej kolekcji. Dobrze, że Brytyjka wygrała, bo gdyby Marek wybrał moje oczko w głowie tj. moneta Maple Leaf...to bym się pogniewał :))
-
burglin2
2014/09/05 13:51:00
Czekam na nowego bonda, będą grzejniki i mocne samochody.
-
2015/06/05 11:40:37
no
-
2015/06/05 11:42:10
Ciekawe czy u nas w Polsce tez jest taki detektyw.Wrocław wydaje sie byc miastem wielu zagadek wiec moze akurat ku naszemu zaskoczeniu, po zmroku dziala Bond PL ;)